Návrh systémů IoT a automatizace

Vzhledem k našim zkušenostem poskytujeme služby spojené s internetem věcí (IoT) a automatizací. Poskytujeme služby od poradenství, přes návrh samotného hardware až po zprovoznění a propojení (integraci) jednotlivých částí systému. Společně s vytvořením chytrého systému lze uvažovat nad automatizací daných procesů.


Naše služby Vám pomohou plně využít potenciál IoT a automatizace pro Vaše podnikání.

Automatizace a IoT Vám nabídne nový pohled na věc.

IoT zařízení

Naše specializace spočívá v oblasti embedded a bezdrátových zařízení, která buď vyvíjíme interně, nebo integrujeme zařízení od prověřených dodavatelů do našich projektů.

Naši zákazníci zahrnují průmyslové partnery v prodejních či výrobních prostorech (IIoT – Industrial IoT), kteří využívají naše know-how pro efektivní průmyslové řešení, stejně jako klienti s požadavky na chytrou domácnost a její automatizaci (CIoT – Customer IoT). S námi můžete počítat na cestě k inovativním řešením pro Vaše podnikání nebo domov.

Veškeré procesy lze ovládat dle preferencí z desktopové aplikace, terminálu/tabletu nebo třeba z chytrého telefonu.

Pohodlné ovládání světel

Kontrola nad energiemi.

Ovládání topení a topných těles.

Přístupové systémy.

Monitoring kvality vzduchu v daných prostorách.

Ovládání různých NN spotřebičů.

Interakce s hudbou a multimédii.

Vzdálené ovládání domácnosti.

Zajištění bezpečnosti.

Kamerové systémy.

Systémy založené na strojovém učení.

Sběr dat ze senzorů.

Automatizace

Automatický sběr dat ze senzorů.

Řízení prvků domácnosti či v průmyslovém prostředí.

Vyhodnocování dle nastavených limitů.

Úspora energie.

Pohodlná kontrola nad všemi procesy.

Notifikace v případě překročení nastavených limitů.

Automatizace nám umožňuje snadno ovládat široké spektrum elektronických i neelektronických zařízení. Naše hlavní zaměření spočívá v plné automatizaci sběru dat ze senzorů a jejich následném odesílání pro pokročilou analýzu.

Jako příklad naší automatizační práce můžeme uvést sběr dat ze senzorů pro monitorování černém vhozu odpadu, viz zde.

Rovněž častým řešením v případě domácí automatizace je automatické ovládání různých spínacích prvků (např. rozsvícení světla po západu, automatické otevření oken zatažení rolet atd.).

V oblasti automatizace klade důraz na automatický sběr dat ze senzorů, což umožňuje zlepšit efektivitu a komfort v různých odvětvích.

Systémové požadavky

Co vše bude automatizované

Při prvotních myšlenkách na IoT systém je vhodné sepsat si specifikaci toho, co by zákazník chtěl vše chytře sprvavovat.

Síťová infrastruktura

Pro správnou funkčnost IoT systémů společně s automatizačními mechanismy je nutné, aby v daném prostoru byla funkční síťová infrastruktura. Jednotlivá zařízení jsou drátově nebo bezdrátově připojená k hlavnímu serveru, kde poté dochází k výslednému zpracování dat.

Promyšlení propojení jednotlivých prvků

Pokud je budova či prostory v procesu výstavby, pak je vhodné naplánovat společně s námi optimální řešení rozmístění jednotlivých prvků.

Toto je obzvláště důležité pro efektivní implementaci a propojení Vašeho IoT systému.

Aplikace pro ovládání

Jsme schopni integrovat většinu chytrých zařízení a komponent do jednoho centralizovaného systému. Naše zkušenosti zahrnují integraci zařízení z platformy Tuya a dalších populárních platforem.

Pro uživatelsky přívětivé prostředí používáme především systémy jako OpenHAB a Home Assistant.

Naše zařízení

Řídicí jednotka EXP-Pi-Home

Máte-li zájem o spínání elektrických obvodů v klasické bytové zástavbě nebo domě, pak lze využít možnosti této řídicí jednotky. Exp-Pi-Home poskytuje množství spínaných obvodů, výstupy na různá rozhraní a rovněž tak vstupní obvody pro vyčítání různých senzorů.

Produktový list zde

Pro více informací a v případě zájmu nás neváhejte kontaktovat.